هزینه اقامت در تفلیس.

آبان ۹, ۱۳۹۷
هزینه اقامت در تفلیس

تفلیس پایتخت زیبای کشور گرجستان بوده و دارای مناظر فوق العاده ای برای دیدن است. از این رو بسیاری از افراد خواهان بازدید از این شهر زیبا می باشند. اما از آن جایی که هزینه اقامت در تفلیس نسبت به سایر شهر های این کشور کمی بیشتر است، نمی توان به راحتی به گشت و گذار پرداخت و بهتر است با تورهای مسافرتی به این کشور زیبا قدم بگذارید. البته باید عنوان شود که این قیمت بالا برای گردشگرانی است که هتل های لوکس رزرو کرده و از تاکسی برای جابه جا شدن استفاده می کنند، و گرنه استفاده از هاستل ها و یا هتل های چند ستاره ای که تور ها با تخفیف رزرو می کنند، قیمت چندان بالایی ندارد.

هزینه اقامت در تفلیس برای توریست ها

برای دریافت ویزای توریستی گرجستان، برخلاف سایر کشور ها نیازی نیست که حتما وثیقه ای گذاشته و هزینه های جانبی زیادی داشته باشید. شما در بدو ورود به این کشور، ویزای توریستی خود را دریافت کرده و مبلغ آن با توجه به میزان اقامت در گرجستان متفاوت است. مسلما یکی از مکان هایی که توریست ها برای دیدن آن ترغیب به رفتن به گرجستان می شوند، دیدن زیبایی هایی مانند شهر سنگی و دریاچه لیسی، کلیسای صخره ای و… می باشد. از این رو شما برای بازدید از شهر نیاز به یک هفته زمان دارید. هزینه اقامت در تفلیس برای یک هفته به شرح زیر می باشد:

هزینه هاستل ( اتاق های چند نفره ) ۷۰ لاری به ازای هر شب

هزینه متوسط هتل ۱۰۰ لاری به ازای هر شب

خورد و خوراک حدود ۱۰۰ لاری برای یک هفته

هزینه حمل و نقل بستگی به این دارد که از چه وسیله نقلیه ای استفاده کنید. به یاد داشته باشید چنانچه میخواهید از تاکسی برای رفت و آمد استفاده کنید قبل از سوار شدن هزینه را با راننده معین کنید.

هزینه اقامت در تفلیس

هزینه اقامت در تفلیس برای دانشجویان

تفلیس دارای دانشگاه های بین المللی برای اکثر رشته های فنی و هنر، در سطح تحصیلات تکمیلی و پزشکی است. از این رو سالانه دانشجو های بسیاری برای تحصیل در این شهر اقامت می یابند. هزینه اقامت در تفلیس برای دانشجویان بسیار کمتر از کشور های اروپایی است. زیرا دولت گرجستان تسهیلات رفاهی و بورس های تحصیلی در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد. به همین جهت، بیشتر هزینه های جانبی دانشجویان صرف امور شخصی و دلخواه خود می شود، که می تواند از ۲۰۰ لاری تا ۱۰۰۰ لاری در ماه متغیر باشد.

هزینه اقامت در تفلیس برای زندگی مهاجران

مهاجران آن دسته از افرادی هستند، که هزینه اقامت در تفلیس برای آن ها بسیار اهمیت دارد. بسیاری از این افراد همراه با خانواده هایشان به این شهر آمده و با شروع کسب و کاری و یا خرید ملک در این شهر اقامت می گزینند. از این رو هزینه های زندگی در تفلیس بنا برای اینکه آیا فرد مستاجر است و یا خیر و یا اینکه در کجای تفلیس اقامت دارد متفاوت است. همچنین تعداد افراد خانواده نیز بر میزان مخارج و هزینه های زندگی در گرجستان تاثیر می گذارند. مثلا متوسط هزینه زندگی برای یک خانواده ۴ نفره در شهر تفلیس، ۳۰۰۰ لاری است، که تقریبا یک دهم هزینه زندگی در تهران می باشد.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا