هزینه اقامت کارمندی در گرجستان.

آبان ۷, ۱۳۹۷
هزینه اقامت کارمندی گرجستان

اقامت کارمندی یکی از راه های دریافت اقامت یک ساله در گرجستان است. هزینه اقامت کارمندی در گرجستان تا اندازه ای بسته به شرکتی دارد که از آن درخواست کار دریافت می کنید. همچنین این نوع درخواست با هزینه های جانبی مانند حق مشاوره، مالیات و.. همراه است، که باید توسط شخص پرداخت شود.

از آن جایی که کار در گرجستان با دستمزد پایین همراه است، کار در این کشور هیچ صرفه اقتصادی برای ایرانیان ندارد. از این رو هر شخصی با هدفی اقدام به دریافت ویزای کاری می کند.

هزینه اقامت کارمندی در گرجستان با کمک از شرکت های معتبر حقوقی

  1. مسلماً مهاجرت از کشوری به سوی کشور دیگر آن هم به قصد کار، بهتر است با مشورت یک وکیل صورت گیرد. زیرا که می توان راه های زیادی را نام برد که ممکن است باعث کلاهبرداری از شخص شود. از این رو کمک گرفتن از یک وکیل حقوقی می تواند محیطی امن برای شما ایجاد کند. همین موضوع باعث پرداخت مبلغی در حدود ۷۰۰ لاری می شود. این مبلغ جزئی از هزینه اقامت کارمندی در گرجستان بوده و با توجه به قصد شما برای کار مبلغ چندان زیادی نیست.
  2. علاوه بر هزینه مشاور، شخص بایستی برای پیشرفت روال کاری خود حدود ۲۲۰ لاری نیز به حساب دولت گرجستان واریز نمایید. همچنین باید مدارک خود را مانند پاسپورت، به زبان گرجی ترجمه کنید. این کار برای شخص مبلغی در حدود ۴۰ لاری در پی دارد.
  3. دولت گرجستان به پرداخت مالیات بسیار اهمیت می دهد و فقط در صورتی اقامت شما را تمدید می کند، که شما مالیات خود را به صورت مرتب بپردازید. از این رو شما باید در حقوق اول خود، ۱۹۰ لاری به عنوان مالیات به دولت بپردازید.
  4. بیشترین هزینه اقامت کارمندی در گرجستان مربوط به پرداخت حق مجوز کار از سوی شرکت است. در این صورت هر شرکت دارای مبلغی برای دادن مجوز کاری می باشد و هر چه شرکت معتبر تر باشد، قیمت صدور مجوز کار نیز بیشتر است. به صورت متوسط ۳۵۰۰ لاری برای صدور مجوز کار به شما نیاز است.

در کل مبلغی در حدود ۵ هزار لاری برای اخذ اقامت موقت و کارمندی شما نیاز است. در این بین نکاتی حائز اهمیت است که با رعایت آن می توانید در زمان و هزینه اقامت کارمندی در گرجستان صرفه جویی کنید. اول این که پرداخت مالیات شما و شرکتی که برای آن کار می کنید باید منظم و به موقع باشد. زیرا در غیر این صورت دولت گرجستان شما را دیپورت می کند. اما اگر شما در انجام کار های اداری و قانونی خود منظم عمل کنید، امکان دارد در سال دوم بتوانید اقامت خود را سه ساله و یا پنج ساله تمدید کنید. این کار می تواند شما را از پرداخت مجدد مخارجی که برای تمدید لازم است، دور کند. همچنین شما می توانید ۳۰ روز پس از دریافت اقامت خود در گرجستان، خانواده خود را نیز به این کشور بیاورید. درخواست ویزا برای همسر و سایر همراهان، نیاز به هزینه مازاد نداشته و یا این مقدار بسیار کم است.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا