هزینه اقامت یکساله گرجستان

هزینه اقامت یکساله در گرجستان.

هزینه اقامت یکساله گرجستان.

آبان ۷, ۱۳۹۷
هزینه اقامت یکساله گرجستان

اقامت در گرجستان می تواند به راه های مختلفی از جمله اقامت کارمندی، اقامت از طریق ثبت شرکت و… انجام شود. در این راستا، دولت گرجستان به فرد مجوز اقامت یک ساله داده و بعد از زمان مقرر، وی باید به اداره مهاجرت مراجعه کرده و به تمدید اقامت خود بپردازد. هزینه اقامت یکساله گرجستان در طول این مدت، تا اندازه ای به خود فرد بستگی داشته و مقداری از آن برای سایر مهاجران یکسان است. در زیر به برخی از هزینه هایی که افراد متحمل می شوند می پردازیم.

هزینه اقامت یکساله گرجستان برای دانشجویان

تحصیل در گرجستان، آن هم در دانشگاه های معرف آن که دارای اعتباری جهانی می باشند، تقریبا آرزوی هر دانشجویی می باشد. دانشگاه های این کشور دارای به روزترین متد های آموزشی بوده و هر ساله بر تعداد دانشجو های خارجی آن اضافه می شود. این دانشگاه ها عموما به دانشجویان بورس تحصیلی اعطا می کنند و برای آن ها خوابگاه و امکانات رفاهی در نظر می گیرند. در این صورت، هزینه های اقامت یکساله یک دانشجو بستگی به این دارد که آیا بخواهد از امکانات خصوصی مانند اجاره آپارتمان، باشگاه و یا غذا های آماده استفاده کند و یا اینکه از خوابگاه و امکانات رفاهی آن. در این خصوص هزینه هر دانشجو به صورت متوسط بین ۴۰۰ الی ۸۰۰ لاری می باشد.

هزینه اقامت یکساله گرجستان برای کارمندان

اقامت کارمندی در این کشور با صرف هزینه هایی به همراه بوده، از جمله مبلغ صدور مجوز که باید به شرکت صادر کننده مجوز کار، پرداخت شود. سایر هزینه های جانبی او شامل کرایه منزل، خورد و خوراک و پوشاک است که از فردی به فرد دیگر متغیر است. هزینه اقامت یکساله گرجستان برای کارمندان معمولا بین ۴۰۰ الی ۱۰۰۰ لاری می باشد.

هزینه اقامت یکساله گرجستان برای مالکان

خرید ملک یکی از راه های دریافت اقامت یکساله در گرجستان می باشد. این روش از مهاجرت معمولا هزینه بر بوده و تنها ۳۵ هزار دلار برای خرید ملک نیاز است. این ملک هر ساله، در موعد تمدید اقامت باید به نام شخص باشد. سایر هزینه ها به فرد و خانواده او بستگی دارد. به صورت متوسط هزینه زندگی هر فرد در گرجستان حدود ۷۰۰ لاری می باشد. که اگر شخص ملک را به صورت خانه خریداری کرده باشد، مبلغی از آن کاسته می شود. همچنین به ازای هر فرد در خانواده، ماهانه ۲۰۰ لاری بر مخارج اضافه می شود. یکی از مزایایی مهاجرت به گرجستان با این روش، حق تحصیل رایگان برای فرزندان می باشد.

در کل هزینه زندگی در گرجستان تا حدود ۲۰ درصد از شهری مانند تهران ارزان تر بوده و امکانات رفاهی بیشتری در اختیار شهروندان قرار دارد. هزینه اقامت یکساله گرجستان حتی نسبت به سایر کشور های اروپایی و آسیایی مانند ترکیه نیز ارزان تر می باشد. شاید تنها عاملی که امکان دارد، کمی زندگی را برای افراد در گرجستان مشکل کند، پرداخت مالیات است که اگر شما دارای درآمدی چند هزار لاری و یا دلاری داشته باشید، این امر نیز مشکل ساز نخواهد بود. قابل ذکر است که این مالیات شامل دانشجویان نمی شود.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا