هزینه های پزشکی در گرجستان

هزینه پزشکی در گرجستان.

هزینه های پزشکی در گرجستان.

آبان ۹, ۱۳۹۷
هزینه های پزشکی در گرجستان

بیمه خدمات درمانی در گرجستان مشابه ایران بوده و شخص با پرداخت ماهانه حق بیمه خود، از خدمات شرکت های بیمه بهره‌مند می شود. در واقع دولت هیچ گونه تسهیلات کمکی برای پرداخت هزینه های پزشکی در گرجستان در نظر نگرفته است و افراد بایستی خود به پرداخت بیمه بپردازند. شرکت های بیمه متفاوتی در این کشور وجود داشته، که همگی آن ها زیر نظر دولت می باشند و سالانه میزان سرمایه و سود دهی آن ها مورد بررسی قرار می گیرد. از این رو احتمال تخلف در میان شرکت های بیمه در گرجستان بسیار پایین است. چنانچه شما نیز قصد مهاجرت به گرجستان را دارید باید هزینه های درمانی در این کشور را نیز در نظر داشته باشید.

میزان هزینه های پزشکی در گرجستان

میزان هزینه های درمانی و دارویی در گرجستان بسیار گران تر از ایران می باشد. از این رو اگر مجبور به استفاده از دارویی خاص هستید، حتما آن را به همراه خود ببرید. همچنین میزان رسیدگی به بیمار و معاینات تخصصی برای بیمار وجود ندارد. زیرا گرجستان از لحاظ تجهیزات پزشکی در سطح متوسطی قرار دارد. این روند در شهر های به غیر از تفلیس بدتر نیز می گردد. همچنین به دلیل دستمزد پایین پزشکان احتمال اینکه بخواهند چندین بار بیمار را مجبور به آمدن به مطب کنند، بسیار زیاد است.

هزینه پزشکی در گرجستان بیمه در گرجستان

هزینه های پزشکی در گرجستان برای دانشجویان

هزینه های پزشکی در گرجستان بستگی به آن دارد که تحت پوشش چه نوع بیمه ای باشید و کدام روش بیمه شدن را انتخاب کرده اید. اکثر بیمه های گرجستان، بیشتر هزینه های درمان را می پردازند. اما برای هر بیماری تا سقف خاصی در سال بودجه تعریف شده است. بیش از این مقدار را شخص باید نقدا پرداخت کند. نرخ بیمه در گرجستان متفاوت است و بر حسب خدماتی که در اختیار مشتری قرار می دهند می تواند بین ۱۸۰ الی ۷۰۰  لاری متغیر باشد. مثلا شما می توانید در شرکت GPI خود را بیمه کرده و ماهانه ۱۸۰ لاری به آن ها حق بیمه پرداخت کنید. در این صورت شما از خدمات رایگان درمانی زیر بهره مند هستید.

خرید از داروخانه تا ۸۰۰ لاری در سال

انجام هر نوع عمل جراحی تا ۵۰۰۰ لاری در سال

استفاده از پزشک، آزمایشگاه، MRI و… تا ۲۵۰۰ لاری در سال می باشد.

لازم به ذکر است که گفته شود اگر شما نرخ های بیمه ای مانند ۲۶۴، ۴۲۰، ۵۴۰ و یا ۷۲۰ لاری پرداخت کنید، این خدمات بیشتر شده و شامل دندان پزشکی نیز می گردد. همچنین میزان هزینه ای هم که بیمه برای شما انجام می دهد، بیشتر خواهد شد.

بهترین بیمه برای پرداخت هزینه های پزشکی در گرجستان

در میان تمامی شرکت های بیمه ی خصوصی که در گرجستان وجود دارد، GPI معتبرترین بیمه می باشد. این بیمه یک شرکت بین المللی بوده که در سراسر قاره اروپا بیش از ۵۰ هزار کلینیک درمانی دارد. با این پوشش می توان نه تنها در گرجستان، بلکه در سایر کشور های اروپایی نیز به درمان پرداخت. البته این بیمه فقط شامل خدمات درمانی نمی شود. GPI بیمه های دیگری مانند بیمه سلامت، مسافرت، خودرو، کشاورزی و… را نیز تحت پوشش قرار می دهد. در حال حاضر تعداد بسیاری از گرجی ها تحت پوشش این بیمه می باشند.

Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

Comments are closed here.