هزینه یک هفته اقامت در گرجستان

هزینه یک هفته اقامت در گرجستان.

هزینه یک هفته اقامت در گرجستان.

آبان ۷, ۱۳۹۷
هزینه یک هفته اقامت در گرجستان

گرجستان به دلایل زیادی یکی از جاذبه های گردشگری در آسیا محسوب می شود. اکثر مسافران تمایل دارند که در بدو ورود به شهر زیبای تفلیس رفته و از ساحل آن دیدن نمایند. دیدن و تماشایی مناظر طبیعی و دست‌ساز گرجستان، می تواند برای بسیاری چند روزی طول بکشد، از این رو باید دانست که حداقل هزینه یک هفته اقامت در گرجستان چقدر است؟ این هزینه صرف چه اموری می شود؟ آیا به هر منظوری که به گرجستان برویم به یک اندازه باید هزینه کنیم؟ جواب تمامی این سؤالات در این مقاله بیان می شود.

هزینه یک هفته اقامت در گرجستان به قصد گردشگری

گرجستان برخلاف سایر کشور های اروپایی برای ورود خارجیان به کشورش، از آن ها وثیقه و با مبالغ هنگفت جهت صدور ویزا دریافت نمی کند. از این رو این کشور جز کشور های ارزان محسوب می شود. همچنین اجناس در این کشور بسیار ارزان تر از ایران هستند. هزینه هتل نیز می تواند بستگی به موقعیت آن و اینکه چند تخته باشد فرق کند. مثلاً قیمت های هتل های ۲ ستاره تا ۵ ستاره، به ازای هر شب حدود ۱۰۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان است. این مورد بستگی به خود مسافر دارد، که کدام یک را انتخاب کند. به غیر از مکان هزینه خورد و خوراک در شهر تفلیس نیز می باشد که در حدود ۲۰ درصد ارزان تر از ایران است. البته نوع غذا  نوع رستورانی که از آن استفاده می کنید، بسیار در قیمت آن تأثیر می گذارد. به طور متوسط هزینه یک هفته اقامت در گرجستان از لحاظ تهیه خوراک، حدود ۲۰۰ لاری برای مسافر هزینه در بر خواهد داشت.

هزینه یک هفته اقامت در گرجستان برای انجام کار

معمولاً دولت گرجستان ویزاهای ۱۵ الی ۹۰ روزه برای انجام کار های اداری صادر می نماید. از این رو در برخی مواقع ممکن است که هزینه های یک اقامت کاری، با گردشگری متفاوت باشد. مثلاً در قرارداد های کاری شما نیاز به انجام امور اداری داشته و خواه‌ناخواه مجبور به رفت آمد درون شهری و چه‌ بسا بین شهری نیز باشید. حتی امکان دارد که خود کارفرما خود برای شما هتل و یا مکانی رزرو کند. در این صورت، هزینه های هتل و اقامت شما کمتر شده و در عوض هزینه استفاده از وسایل نقلیه افزایش می‌یابد. در سراسر شهر تفلیس و سایر شهر های بزرگ گرجستان، اتوبوس های درون شهری برای رفت آمد وجود داشته که هزینه بسیار ناچیز ۴۵ تتری دارند. علاوه بر این، مترو، مینی‌بوس های درون شهری و تاکسی نیز موجود است که بیشترین هزینه مربوط به تاکسی است.

در کل هزینه یک هفته اقامت در گرجستان می تواند برای بسیاری از هم‌ وطنانی که به قصد گردشگری به این کشور می روند، بسیار ارزان تر از کشور هایی مانند ترکیه باشد. با این تفاوت که در گرجستان نیز می‌توان همان مناظر زیبایی دریای سیاه را مشاهده کرد. همچنین در شهر تفلیس تور های یک روزه برای بازدید از مناظر تاریخی و دیدنی وجود داشته که هزینه ای به اندازه ۵۰ دلار برای شخص در بر دارد.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا