بیمه در گرجستان

بیمه در گرجستان.

همه چیز درباره بیمه در گرجستان.

آذر ۲۰, ۱۳۹۷
بیمه در گرجستان

بیمه در گرجستان بر خلاف آنچه در ایران رواج دارد، هیچ ربطی به کارفرما و شرکت نداشته و هر شخص باید خود اقدام به بیمه کردن کند. تمامی شرکت های بیمه در این کشور متعلق به بخش خصوصی بوده و دولت از طریق بازرسان خود بر آن ها نظارت دارد. معمولا بیمه ها با توجه به خدماتی که تحت پوشش قرار می دهند دارای نرخ های متفاوتی می باشند و هر کدام از اعتبار مختلفی برخوردار هستند. همچنین باید عنوان شود، که بیمه در گرجستان مطابق با استاندارد های بانک جهانی و صندوق بین المللی پول است.

هزینه بیمه در گرجستان

هزینه بیمه در گرجستان

هزینه بیمه در گرجستان از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است. همچنین نرخ بیمه بستگی به آن دارد، که شما بخواهید از چه خدماتی استفاده کنید. همچنین نوع نیمه نیز متفاوت است. مثلا بیمه خدمات درمانی با بیمه خانه و … دارای نرخ های متفاوتی هستند. معتبر ترین بیمه در گرجستان مربوط به بیمه اموال بوده که دارای استقبال خوبی از جانب سرمایه گذاران شده است. بعد از آن، بیمه خدمات درمانی و بیمه حمل و نقل در رتبه های بعدی قرار دارند.

معمولا نرخ بیمه های خدمات درمانی از سالی ۱۸۰ لاری تا ۷۲۰ لاری متغیر هستند. بیمه ها برای هر گونه خدمات فقط یک بار به اشخاص تعلق می گیرند. مثلا شما فقط یک بار در سال می توانید به جراحی قلب بپردازید و بار دوم اگر هزینه بیشتر از سقف تعیین شده از سوی بیمه باشد، به صورت آزاد برای شما محاسبه می شود.

همچنین در نظر داشته باشید که هر جز از درمان شما دارای تعرفه خاصی است مثلا برای شخصی که از بیمه ۱۸۰ لاری استفاده می کند، ۸۰۰ لاری هزینه خرید دارو در یک سال برایش در نظر گرفته شده است. اگر هزینه خرید دارو برای او بیش از این مقدار باشد، خود شخص موظف به پرداخت آن می باشد.

شرکتهای بیمه در گرجستان

بهترین شرکت های بیمه در گرجستان

شرکت های بیمه مختلفی در گرجستان قرار دارد. اما در میان آن ها شرکت بین المللی GPI دارای اعتبار خاصی می باشد. زیرا که خدمات این بیمه به غیر از کشور گرجستان در بیش از ۵۰ بیمارستان اروپایی معتبر است. همچنین این بیمه دارای سوابق درخشان مالی بوده و از لحاظ هزینه نیز بسیار مقرون به صرفه است.

بیشتر بخوانید : هزینه های پزشکی و درمانی در گرجستان

شرایط بیمه برای مهاجران

هر شخص مهاجر در گرجستان موظف است پس از ورود به کشور، خود را تحت یکی از پوشش های درمانی قرار دهد. در غیر این صورت در صورت هرگونه استفاده از خدمات درمانی، باید تمام هزینه را شخصا پرداخت نمایید که بسیار گران است. بنابراین به هر کاری که مشغول هستید، سعی کنید از یک نوع بیمه در گرجستان استفاده کنید.

بیمه در گرجستان برای مهاجران

انواع بیمه برای مهاجران

بسته به نوع اقامتی که در گرجستان دارید، باید خود را تحت پوشش بیمه های مختلف قرار دهید. اگر اقامت از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری دارید، حتما باید از بیمه اموال استفاده کنید. اگر به تجارت با گرجستان می پردازید، حتما خود را تحت پوشش بیمه حمل و نقل در بیاورید و در نهایت به هر مدت که در این کشور ساکن هستید، از پوشش بیمه خدمات درمانی استفاده کنید.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 15 =

تماس با پل جورجیا