انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن و انواع آن.

ویزای شینگن چیست.

بهمن ۱, ۱۳۹۷
انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن برگه ایی است که برای سفر به کشورهای منطقه شینگن از جانب سازمان مربوطه برای شخص متقاضی صادر می شود. صدور ویزای شینگن طی پیمانی در سال ۱۹۸۵ در لوکزامبورگ بین کشورهای فرانسه،آلمان،هلند،بلژیک و لوکزامبورگ منعقد گردید و به مرور کشورهای دیگر اروپائی به پیمان شینگن ملحق شدند. بر طبق این پیمان کشورهای عضو بدون نیاز به دریافت ویزای جدید میتوانند به راحتی به این کشورها سفر کنند.

انواع ویزای شینگن

۱- ویزای شینگن ترانزیت : برای مساقرانی صادر میشود که قصد دارند در طول سفر از یکی از فرودگاهای حوزه شینگن تغییر مسیر داده و به کشور دیگری که در حوزه شینگن نیست سفر کند.

۲- ویزای عبور از محدوده ی شینگن : برای مساقرانی صادر میشود که از چند کشور عضو شینگن گذشته و قصد ادامه مسیر در کشور غیر عضو شینگن دارند اما تمام این پروسه ظرف مدت ۵ روز باید انجام شود

۳- ویزای موقت توریستی : که اصلی ترین نوع ویزا است که اکثر مسافران برای سفر به کشورهای عضو از آن استفاده میکنند. ویزای توریستی شینگن بر طبق برنامه سفر اعلام شده به سفارت از چند روزه تا یکماهه صادر می گردد اما در اکثر موارد ویزاهای شینگن دارای یکماه اعتبار و دو هفته اجازه اقامت در کشورهای حوزه شینگن هستند.

بیشتر بخوانید : مزایای کارت اقامت گرجستان

این نوع ویزا به صورت مولتی یا چند بار ورود ( سه ماهه ، شش ماهه ، یکساله تا چهارساله ) نیز صادر می گردد، که از شرایط اصلی دریافت آن عبارتند از :

  • داشتن حداقل ۲ تا ۳ ویزای شینگن قدیمی
  • گردش حساب بالاتر از ۱۵۰ میلیون تومان
  • داشتن شغل معتبر و ارائه مدارک آن

مهمترین گام برای سفر به کشورهای عضو شینگن گرفتن وقت از سفارت مربوطه میباشد که بین یک هفته تا چند ماه ممکن است طول بکشد پس از آن ارائه مدارک میباشد که در اینجا به بحث به آن میپردازیم:

۱- رزرو هتل برای تمامی مدت اقامت و اگر در شهرهای گوناگون اقامت دارید رزرو در هر شهر به صورت جداگانه

۲- رزرو پرواز رفت و برگشت ترجیها از ایرلاینهای معتبر

۳- برگه تائیدیه وقت سفارت

۴- بیمه مسافرتی

۵- تکمیل فرم اپلیکیشن

بیمه مسافرتی ویزای شینگن

شهروندان کشورهایی که برای ورود به منطقه ی شینگن ملزم به دریافت ویزا هستند، چه به صورت فردی یا گروهی یا توریستی، و چه با هدف کسب و کار ملزم به خرید بیمه مسافرتی هستند که تمام روزهای اقامت شان را در منطقه ی شینگن پوشش دهد.

این بیمه باید در سراسر قلمروی کشورهای عضو شینگن معتبر باشد و تمام دوره ی زمانی را که شخص قصد اقامت یا عبور از این منطقه را دارد، پوشش دهد. حداقل پوشش باید ۳۰،۰۰۰ یورو باشد!

بیمه مسافرتی ویزای شینگن

 

کدام کشورها عضو شینگن هستند؟

کشور های اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکرامبورگ، مالت، هلند، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا و سوئد از جمله کشورهای عضو شینگن هستند.

کشورهای غیرعضو در اتحادیه

سوئیس، لیختن اشتاین، نروژ، ایسلند

هزینه های ویزای شینگن

۱-ویزای ترانزیت:۶۰ بورو

۲-ویزا برای اقامت کمتر از ۹۰ روز: ۶۰ بورو

۳- ویزا برای اقامت بیشتر از ۹۰ روز: ۹۰ یورو

از ۲۸ مارس ۲۰۱۷ ( هشتم فروردین ماه سال نود و شش ) دارندگان گذرنامه بیومتریک گرجستان قادر خواهند بود بدون نیاز به ویزا به اروپا مسافرت کنند. مدت مجاز برای اقامت بدون ویزا ۹۰ روز از هر ۱۸۰ روز می باشد. در واقع در سال ۶ ماه را می توانند در کشورها زیر زندگی کنند.

چنانچه شما نیز از جمله افرادی هستید که تمایل به دریافت اخذ اقامت گرجستان را دارید با مشاوران پل جورجیا در ارتباط باشید. پل جورجیا ارائه دهنده بهترین راهکار جهت انواع سرماهی گذاری و همچنین اخذ اقامت گرجستان به صورت تضمینی می باشد.

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهارده =

تماس با پل جورجیا