پرواز مستقیم به سویئس.

مهر ۱۱, ۱۳۹۸
پرواز مستقیم به سویس از گرجستان

شرکت هواپیمایی ارزان قیمت مجارستانی است  که دفتر مرکزی آن در بوداپست است. این خط هوایی به بسیاری از شهرها در سراسر اروپا و همچنین برخی از مقصدها در شمال آفریقا و خاورمیانه خدمات می دهد. این شرکت بزرگترین ناوگان هواپیمایی هر مجارستان را دارد، اگرچه این شرکت هواپیمایی حامل پرچم نیست و در حال حاضر 44 کشور را در اختیار دارد.

شرکت مادر مستقر در جرسی، Wizz Air Holdings plc، در بورس اوراق بهادار لندن ثبت شده و مؤلفه شاخص FTSE 250 است. از سال 2018، این هواپیمایی بزرگترین قطب خود را در فرودگاه بوداپست با بیش از 60 مقصد دارد. در سال 2018 شرکت هواپیمایی 33.8 میلیون مسافر را جابجا کرد.

این شرکت هواپیمایی در سپتامبر 2003 تأسیس شد. سرمایه گذار اصلی ایندیگو شریکرز، یک شرکت سهام خصوصی آمریکایی است که در سرمایه گذاری های حمل و نقل تخصص دارد. اولین پرواز از فرودگاه بین المللی Katowice در 19 مه 2004 انجام شد. مدیرعامل این شرکت هواپیمایی جوزف وردادی، مدیرعامل سابق شرکت هواپیمایی ملو مجارستان است. این شرکت در بخش پست (مجارستان) ثبت شده است.

اینترپرس نیوز توسط اتحادیه فرودگاه ها اعلام کرده است که پرواز های مستقیم منظمی بین گرجستان و سوئیس راه اندازی شده است.
امروز نخستین پرواز مستقیم از فرودگاه بین المللی کوتایسى دیوید آقماشنبلى به سمت شهر بازل سوئیس انجام شده است. به طور سنتی، به مسافرانی که از فرودگاه کوتایسی وارد مى شدند، هدایای نمادینى از جمله شراب و شکلات های گرجستانى در فرودگاه دیوید آقماشنبلى داده شد.

از روز ١٠ سپتامبر، شرکت هواپیمایی Wizz Air پروازهای مستقیمی را به ٧ مقصد جدید از جمله بازل، بروکسل، کپنهاگن، آیندهوون، باری و پوزنان آغاز کرد. این پروازها توسط هواپیماهای A320 انجام می گردد.

‏Wizz Air از سال ٢٠١٢ در گرجستان فعالیت می کند. این شرکت فرودگاه بین المللی کوتایسى را به عنوان پایگاه خود در سال ٢٠١۶ انتخاب کرد. در سال ٢٠١٨، Wizz Air ٩۵٪ از مسافران فرودگاه بین المللی کوتایسی را جا بجا کرده است.

منبع : اینترپرس

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

تماس با پل جورجیا