چرا پروژه آناکلیا ناتمام مانده است ؟.

شهریور ۷, ۱۳۹۸
آناکلیا تمام نمیشود

گروه کونتی شرکت پیمانکاری مستقر در ایالات متحده از بنیان گذاران کنسرسیوم توسعه بندر آناکلیا اعلام کرد که این پروژه را ترک خواهد کرد. دلیل این کار، تحولات مربوط به پروژه بندر آنکلیا اعلام شده است که تاکنون هیچ توافقی بین دولت گرجستان و بانک های سرمایه گذار این پروژه (بانک اروپایی بازسازی و توسعه، شرکت آمریکایی سرمایه گذاری خصوصی در خارج، بانک سرمایه‌گذاری زیربنایی آسیا و بانک توسعه آسیا) حاصل نشده است.

تصاویری از پروژه ناتمام آناکلیا

در حال حاضر، به دلیل تصمیم دولت گرجستان مبنی بر تعویق تصویب اسناد کمک‌های مالی به این کنسرسیوم به مدت 6 ماه، دولت گرجستان و چهار بانک سرمایه گذار این پروژه 6  ماه فرصت دارند تا درباره آخرین نکات مربوط به یک سری از خواسته‌ها دو جانبه به توافق برسند.

بیشتر بخوانید :  احداث کارخانه پنل خورشیدی در کاتولیسی

این خواسته‌ها شامل ارائه تضمین‌های دولتی برای کنسرسیوم این پروژه است. در صورت رسیدن به توافق، این کنسرسیوم و بانک‌ها اقدام به سرمایه گذاری در این پروژه خواهند کرد. یکی دیگر از نگرانی‌های گروه کونتی، تحولات اخیر پیرامون دو تن از بنیان گذاران کنسرسیوم بندر آناکلیا یعنی ماموکا خازارادزه و بدری جاپاریدزه است. در اوایل ماه جاری میلادی، این دو نفر از هیئت مشورتی این کنسرسیوم استعفا دادند.

هیئت مشورتی کنسرسیوم

پیش از این، وزارت زیرساخت‌های گرجستان اعلام کرده بود که بعید است کنسرسیوم توسعه آناکلیا بودجه مورد نیاز را برای راه اندازی ساخت بندر دریایی عمیق آناکلیا در ژانویه سال 2020 جذب کند.

منبع : آجندا

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 20 =

تماس با پل جورجیا