پیامد نامطلوب عضویت در ناتو.

مهر ۱۰, ۱۳۹۸
عضویت در ناتو

به گزارش روز شنبه خبرگزاری ” اسپوتنیک گرجستان “، بورجانادزه افزود: گرجستان با عضویت در ناتو فرصت کنترل دوباره مناطق جدایی طلب کشور را برای همیشه از دست می دهد. “نینو بورجانادزه ” رییس اسبق پارلمان و رهبر حزب ” گرجستان واحد ” و از مخالفان دولت فعلی تفلیس گفت: عضویت در ناتو پی آمدهای نامطلوب برای گرجستان خواهد داشت.

وی در واکنش به سخنان اخیر “آندرس فوگ راسموسن ” دبیر کل سابق ناتو مبنی بر این که گرجستان باید برای خود تصمیم بگیرد که آیا آماده برای عضویت بدون مناطق جدایی طلب “آبخازی” و “اوستیای جنوبی” در ناتو است، گفت: با دستور کار قرار گرفتن مساله عضویت گرجستان در ناتو موضوع  مربوط به آبخازی و اوستیای جنوبی برای همیشه به فراموشی سپرده خواهد شد.

بورجانادزه با اشاره به این که  عضویت در ناتو برای گرجستان عواقب نامطلوب دارد، افزود: در حال حاضر نیروهای روسیه در آبخازی و اوستیای جنوبی مستقر هستند و در صورت عضویت در ناتو پایگاه نظامی این سازمان نیز در خاک گرجستان فعال خواهد شد که به  معنی حضور نیروی نظامی دو طرف مخالف یک دیگر در این کشور می باشد و کوچکترین مناقشه احتمالی میان این نیروها موجب نابودی گرجستان خواهد شد.

وی تأکید کرد که هدف روسیه نبرد با گرجستان نیست و بنابراین گرجستان شانس دستیابی به هدف خود را از طریق مذاکرات دارد.

وی گفت ، تنها راه حل مشکلات از طریق گفتگوی مستقیم با روسیه است ، اما اخیراً مقامات گرجستان از یک حالت افراطی به دیگری سقوط کرده اند – یا تحریک پرخاشگری یا نشان دادن صبر استراتژیک.

رییس اسبق پارلمان گرجستان تصریح کرد: در شرایطی که دیگر کشورها سعی دارند از تبدیل شدن به میدان تقابل دو نیروی قدرتمند یعنی روسیه و ناتو  پرهیز کنند ، ما بر عکس آن اقدام و گرجستان را به چنین میداین تبدیل می کنیم .

بورجانادزه با اشاره به این که روسیه علاقمند به مناقشه با گرجستان نیست، اضافه کرد: بنا بر این با آغاز مذاکرات مستقیم با مسکو فرصت رسیدن به اهداف خود و حل مشکلات گرجستان را داریم.

منبع : جورجی نیوز

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + بیست =

تماس با پل جورجیا