چگونگی راه اندازی کسب و کار در گرجستان.

اسفند ۲۶, ۱۳۹۷
مراحل راه اندازی کسب و کار در گرجستان

قبل از راه اندازی کسب‌ و کار در گرجستان باید یک برنامه ریزی داشته باشید. برای تامین مالی به یک طرح کسب و کار خوب نیاز دارید. در این مقاله قصد داریم تمامی موارد مورد نیا زجهت اجرا و راه اندازی کسب و کار در گرجستان را بررسی و قدم به قدم به شما آموزش دهیم. لطفا تا پایان مقاله با ماه همراه باشید.

مراحل راه اندازی کسب و کار در گرجستان چیست ؟

مرحله ۱)  طراحی ایده کسب و کار 

در هنگام ایجاد برنامه کاری خود به چند مورد مهم توجه کنید.

تبلیغ : یک خلاصه از برنامه تان که به همه نکات کلیدی توجه دارد تهبه کنید.

پیشنهاد فروش منحصر به فرد : پیش نهاد فروش منحصر به فرد یک عبارت کوتاه  است که ماموریت اصلی کسب و کار شما را تعریف می کند.

بازار هدف : یعنی فروش شما به چه کسانی است و در کجا میتوانید آنها را پیدا کنید .ضروری است که نوع مشتریان مورد نظر خود را شناسایی کرده و موثرترین راه ارتباط با آنها را یاد بگیرید.

برنامه بازاریابی : چطور می‌خواهید کسب‌ و کار خود را تبلیغ کنید؟یک برنامه بازاریابی اولیه نیاز دارید.مشخص کنید در کدام سیستم عامل میخواهید تبلیغ کنید و هزینه آن چقدر است؟

چشم‌اندازها : کسب و کار خوذ را در ۶ ماه سال  ۱۲ ماه و یا  ۵ سال در چه حالی میبینید، شروع کردن برخی از اهداف اولیه یک راه عالی برای ماندن است و عملکرد کسب و کار شما را در طول زمان پیگیری می کند.

برای یک منبع بسیار دقیق‌تر، به برنامه‌ریزی کسب‌ و کار نیاز دارید. ما میتوانیم یک پیشنهاد فروش منحصر به فردی و یا یک طرح بازاریابی، تبلیغ، و یا هر چیز دیگری که می خواهید در برنامه خود داشته باشید. ارائه دهیم اگر در این مرحله احساس می‌کنید به کمک نیاز دارید بهتر است که نرم‌افزار برنامه‌ریزی کسب‌ و کار را، راه اندازی کنید.  برنامه‌های متنوعی وجود دارد که می‌تواند در هر بخش از کار شما به شما کمک کند.

مرحله ۲)  شروع کسب و کار 

اکنون که برنامه ای برای فعالیت دارید، زمان انتخاب یک ساختار تجاری است. گزینه های بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد، و هر کدام بر نوع رهبری، مسئولیت و مالیات شما متفاوت خواهد بود

شروع کسب و کارمحبوب ترین ساختار های تجاری عبارتند از :

در این جا منظور از ساختار تجاری نوع شرکتی است که قادر به ثبت در گرجستان هستید. جهت ثبت شرکت در گرجستان و هزینه های مربوط به آن مقاله مرتبط را در وبلاگ دنیال کنید.

شرکت های سهامی محدود : شرکت های سهامی محدود محبوب‌ترین ساختار کسب‌وکار هستند. زیرا این نوع شرکت ها نیاز به پرداخت مالیات مضاعف جهت انجام فعالیت هایشان ندارد. تشکیل یک شرکت سهامی محدود هنگامی که به  بحث مالیات می‌رسد، انعطاف‌پذیری بیشتری ارائه می‌دهد

شرکت  های سهامی S : این شرکت ها ساختار رسمی تری نسبت به شرکت های سهامی محدود دارند ،  این نوغ شرکت ها بیش از ۱۰۰ سهامدار، هیئت مدیره، و کارمند دارند. با این وجود، هیچگونه مالیات شرکتی وجود ندارد، زیرا تمام سود / ضرر از طریق بازده مالیاتی سهامداران پرداخت میگردد

شرکت  های سهامی C : گروه سی نیز به همین شکل سازماندهی می‌شوند. اما هیچ محدودیتی برای تعداد سهامداران وجودندارد . نیروهای C با مالیات مضاعف مواجه می‌شوند. به این معنی که کسب‌وکار و سهامداران هر دو ملزم به پرداخت مالیات بر سود هستند

مالکیت یگانه : این گزینه قطعا مسیری است که کم‌ترین مالیات را در بر دارد . اما برحسب مسئولیت   با کمی ریسک مواجه می‌شوید. اگر بدون هیچ شریکی کار می‌کنید و یک ساختار کسب‌وکار رسمی را ثبت نکرده اید. بدون نیاز به  تشکیل پرونده به طور خودکار به عنوان تنها مالک طبقه‌بندی می‌شوید

پس از اتخاذ تصمیم، باید تمام پرونده های حقوقی مربوط به ساختار انتخابی خود را در جای امن نگه داری کنید. این می تواند یک فرآیند بسیار وقت گیر باشد، به طوری که اگر شما زمانی برای انجام آن نداشته باشید، برخی از شرکت های کسب و کار در خارج وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

مرحله ۳) رسیدگی به پروانه و وظایف مالیاتی

بسته به ماهیت کسب‌وکار شما، ممکن است به انواع مجوزهای مختلف و مجوزبرای فعالیت قانونی گرجستان نیاز داشته باشید. برای اطمینان از اینکه کسب و کار شما مطابق با تمام الزامات فدرال، ایالتی و محلی است، چند منبع برای شما وجود دارد.

بیشتر بخوانید : انواع مالیات در گرجستان

فدرال:شما می‌توانیداطلاعات مفیدی در مورد مجوزهای فدرال و مجوزهای وب سایت انجمن تجاری کوچک پیدا کنید وقتی که مالیات به  فدرال ارسال میشود،  شما میتوانید مستقیم به صفحه مالیات بر درآمد رجوع کنید و شرایط پرداخت مالیات خود را در آنجا بررسی کنبد

دولت: برای اطلاعات مربوط به پرداخت مالیات و مجوز در سطح دولتی، شما می توانید به وب سایت دولت گرجستان سربزنید SBA دارای فهرستی از مالیات و مجوزهای کسب و کار دولت گرجستان است. به خاطر داشته باشید که قبل از شروع فعالیت کد مالیاتی خود را تهیه کرده باشید

مالیات در کسب و کار در گرجستانمحلی: با توجه به اطلاعات مربوط به نیازهای کسب و کار شهری، ما توصیه می کنیم که با اتاق بازرگانی محلی خود تماس بگیرید.

پیچیدگی این فرآیند بسته به نوع کسب‌وکار شما به طور قابل‌ توجهی متفاوت است. اگر کسب‌وکار شمانیازمند انواع مجوزهای تخصصی است. ممکن است به استفاده از خدمات مجوز تجاری نیاز مند شوید. این شرکت ها تمام تحقیقات در مورد سطح فدرال، دولتی و محلی را انجام خواهد داد، بنابراین شما می توانید با اطمینان در مورد اجرای تمام الزامات قانونی احساس راحتی کنید.

مرحله۴) ایجاد حساب های مالی 

بسیاری از کارآفرینان این اشتباه را مرتکب شده‌اند که کسب‌ و کار خود را از حساب‌های بانکی شخصی اداره می‌کنند. برای شروع  یک حساب مالی پایدار، بسیار مهم است که هزینه های شخصی و حرفه ای خود را کاملا جدا کنید. اگر شما قبلا این کار را انجام نداده‌اید  هنوز وقت دارید که امور مالی خود را از هم جدا کنید.

بیشتر بخوانید : افتتاح حساب بانکی در گرجستان

در هنگام انتخاب یک حساب بانکی کسب و کار، موارد زیر را در نظر بگیرید :

خرید و فروش در اطراف بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری گرجستان: (مانند Fidelity Bank و اتحادیه اعتباری گرجستان) و پیدا کردن آنچه که آنها باید ارائه دهند. بانک های محلی اغلب دارای خدمات عالی و مزایای اضافی برای کسب و کارهای کوچک هستند، بنابراین ارزش  دارد که کمی تحقیق کنید

بانک های بزرگ را نادیده نگیرید: نگاهی انتقادی به ویژگی مهم بانک های محلی داشته باشید. به یاد داشته باشید که فرصت های بانکی آنلاین، قابلیت دسترسی ATM، از  ویژگی مهم  این بانک ها است که باید در تصمیم گیری  خود آنها را در نظر بگیرید.

در حالی که جدا کردن  هزینه‌های شخصی و کسب‌وکار شما یک گام مهم استT مدیریت مسائل مالی تان به همان اندازه مهم است . سرمایه‌گذاری بر روی یک برنامه نرم‌افزاری حسابداری معتبر، گامی مهم در جهت نظارت موثر بر امور مالی تان است.

بیشتر بخوانید : برترین کسب و کارها در گرجستان

مرحله ۵) کسب و کار جدید 

با کمی تحقیق، متوجه خواهید شد که از  سوی سرمایه گذاران برای جمع آوری پول به مؤسسات مالی  گزینه های مالی زیادی وجود دارد. ، راه های متعددی برای بازپرداخت کسب و کار جدید گرجستان وجود دارد – با این حال، بسته به شرایط خاص کسب و کار شما، می خواهیم برخی از گزینه ها را قبل از دیگران در نظر بگیریم:

کسب و کار جدیدگفتیم، چندین منبع برای بررسی وجود دارد:

وب سایت ایالت گرجستان یک کار فوق العاده برای کسب و کارهای جدید که به دنبال فرصت های مالی جدید هستند انجام داده است.. ما به شما توصیه میکنیم که به دنبال این منابع باشید.

SBA یک راهنمای کسب و کار کوچک را برای هر ۵۰ ایالت منتشر کرده است . گرجستان دارای بخش کامل در زمینه تامین مالی و به دست آوردن سرمایه است، که از جمله  آنها به  گزینه های وام  میتوان اشاره کرد.

علاوه بر منابع خاص دولتی که اعلام شد، شما را تشویق میکنیم تا با راهنمایی های ما درباره نحوه تأمین مالی  به یک کسب و کار برسید. ما کلیه استراتژی های تامین مالی عمده را مشخص می کنیم و  میگوییم چه زمانی  آنها را انتخاب کنید!

مرحله ۶) ساخت نام تجاری 

اکنون که همه مراحل اجباری فوق را گذراندید، وقت آن است که برای ساختن نام تجاری خود فعالیت کنید. چندین عامل در تصویر برند شما اهمیت دارد، اما دو مورد از مهم‌ترین آن‌ها لوگو و وب سایت شما هستند هنگامی که شما آماده هستید آرم تجاری خود را ایجاد کنید، به موارد زیر توجه داشته باشید:

زمانی که logo  را شکل می‌دهید به دنبال تصویری بگردید که نشان‌دهنده ماموریت شرکت شما یا ماهیت فعالیت کسب‌ و کار شما باشد

خود را متمایز کنید؛ لوگو های مستقیم رقیب تان را بشناسید و مسیر دیگری را در نظر بگیرید.

یک لوگو طراحی کنید تا طرحی به یاد ماندنی داشته باشید.

یک حرفه‌ای استخدام کنید؛ این یک گام بسیار مهم برای کسب‌ و کار شما است، پس ارزش سرمایه‌گذاری چنددلار را دارد تا بتوانید logo را به صورت حرفه‌ای طراحی کند.

باز هم تاکید میکنیم، جنبه بسیار مهم دیگری از تصویر برند شما وب سایت کسب‌وکار شما است اما ضرورتا به این معنانیست که شما باید یک سایت را از ابتدا بسازید یک راه ساده برای کار کردن یک وب سایت حرفه‌ای استفاده از یک سکوی ساختمانی موجود است. این خدمات می تواند زمان و پول شما را در ساخت وب سایت از ابتدا صرفه جویی کند.

مرحله۷) بازار کسب و کار شما

بازاریابی کسب‌وکار شما  یک مرحله نهایی  است که واقعا به پایان نمی‌رسد . در مورد این موضوع چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد اما در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که می‌توانید آنها  را نام برد:

بازار هدف خود را شناسایی و تعیین کنید: برای بازاریابی موثر کسب‌وکار شما باید بدانید به طور خاص به چه کسی می‌فروشید و در کجا می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید به عنوان مثال، برخی از سیستم های رسانه های اجتماعی برای جمعیت های خاصی محبوب تر از دیگران هستند. بنابراین، اگر شما در حال برنامه ریزی برای بازاریابی رسانه های اجتماعی هستید، باید شناسایی کنید که کدام سیستم عامل، بازار هدف شما  را فعالتر میکند.

کیفیت بیش از کمیت: استراتژی های بازاریابی بی شماری وجود دارد.

کارآفرینان زیادی سعی کردند روش های مختلفی را در یک زمان امتحان کنند. به جای تلاش برای موفقیت در بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی، جستجوگرها و ایمیل مبارزات انتخاباتی به طور همزمان، یکی یا دو نفر را انتخاب کنید تا بصورت گسترده به تحقیق بپردازند.

اگردوست دارید که تکامل پیدا کنید: زمانی که یک بازاریابی محکم ایجاد کردید، به اندازه کافی با آن کار کنید تا ببینید آیا تلاش‌های شما انجام می‌شود یا خیر

نرم افزار لایسنس:خوشبختانه ده ها برنامه رایگان وارزان  را برای کمک به مشاغل کارآفرین مانند شما طراحی کرده است  بازاریابی یک کسب و کار عظیم است، بنابراین نگاه کردن به راه هایی برای کاهش سختی های خود را بررسی کنید.

چنانچه شما هم قصد راه اندازی یک کسب و کار در گرجستان را دارید و یا تمایل دارید تا در گرجستان سرمایه گذاری کنید، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی نسبت به مشاوره با مشاورین پل جورجیا اقدام نمایید. دریافت مشاوره کاملا رایگان می باشد.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

تماس با پل جورجیا