کاخ لیکانی کجاست؟.

بهمن ۲۹, ۱۳۹۷
کاخ لیکانی در گرجستان

لیکانی در زبان گرجی : ლიკან یک شهرک در منطقه سامتشا جواختی گرجستان واقع درمنطقه غربی شهر برجومی است و از نظر دیگر در ۱۶۰ کیلومتری غرب تفلیس پایتخت گرجستان  قرار دارد. لیکانی در مجاورت پارک ملی برجومی به اسم خارگالولی واقع شده است و آب و هوایی بسیار دل نشین دارد.

پارک ملی خارگاولی یک منطقه حفاظت شده در مرکز گرجستان است که در جنوب قفقاز، در جنوب غربی پایتخت کشور تفلیس واقع شده استاکورژون آن از جنگل های مخلوط قفقاز است.

کاخ لیکانی در گرجستان

در زمستان طوفان های خفیف و برفی با دمای متوسط منفی ۲ درجه سانتی گراد  دارد در حالی که تابستانی گرم با دمای متوسط ۲۰ الی ۲۵ درجه سانتی گراد دارد. پارک لیکانی که به عنوان یک منطقه تفریحی شناخته می شود دارای بلوط های مخروطی شکل است و گیاهان معدنی که در ترکیب آب معدنی برجومی استفاده میشود را دارد.

بیشتر بخوانید : جاذبه های گردشگری گرجستان

از دیگر بناهای مهم میتوان به سه کلیسا که متعلق به قرن هشتم و نهم است و کاخ رومانو که مربوط به سال های بین ۱۸۹۲ الی ۱۸۹۵ میشود نام برد.

کاخ رومانوف یا لیکانی در گرجستان

کاخ رومانو توسط لئون بنوئیس طراحی شده است و بر روی رودخانه کورا احداث شده است و هرساله به عنوان کاخ تابستانی دوک بزرگ نیکلای میخایلوویچ از روسیه بود.

در دوران اتحاد جماهیر شوروی لیکانی جزو املاک دولت به شمار رفت و توسط مقامات اصلی اتحاد جماهیر شوروی، از جمله جوزف استالین مورد رفت و آمد قرار گرفتدر گرجستان مستقل کاخ لیکانی به عنوان مقر تابستانی رئیس‌ جمهور گرجستان به شمار میرفت.

در ماه آوریل سال ۲۰۰۹، آسایشگاه این کاخ توسط یک شرکت  انرژی قزاقستانی به نام کازمونای کاز خریداری شد و قرار بر این شده بود که در سالهای آینده به عنوان یکی از مراکز گردشگری بین المللی به حساب آید.

این کاخ نیز جزو یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان محسوب می شود. چنانچه قصد سفر به گرجستان را دارید بازدید از این کاخ خالی از لطف نیست.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهار =

تماس با پل جورجیا