کمک ۲۲ میلیون دلاری بانک توسعه آسیایی به گرجستان.

اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۸
کمک بانک آسیایی به گرجستان

بانک توسعه آسیایی (به انگلیسی  Asian Development Bank ) در ۲۲ آگوست سال ۱۹۶۶ به‌منظور توسعه اقتصاد کشورهای آسیایی بنا شده‌ است. این بانک که تحت نام UNESCAP یعنی کمیسیون اقتصادی سازمان ملل برای کشورهای آسیائی و شرق دور فعالیت دارد، در آغاز ۳۱ عضو داشت. فعلاً دارای ۶۷ عضو است. از جمله ۴۸ عضو از داخل آسیا و اقیانوس آرام و ۱۹ اعضای آن خارج کشورهای آسیائی می‌باشند. این بانک متعلق به بانک جهانی است. در حال حاضر بزرگترین سهم داران آن و ایالت متحده آمریکا با سهم ۵۵۲٬۵۱۲ می‌باشند. بزرگترین سهم در این بانک ۱۲٬۷۵۶ درصد می‌باشد.

این بانک دارای شورا هیت مدیره رئیس و معاون می‌باشد. هر کشور عضو دارای یک نماینده در بانک است. رئیس معمولاً ژاپنی است چون ژاپن ها بزرگترین سهام دار انند. این بانک دارای ۲۴۰۰ کارمند است که اکثر کارمندان این بانک فلیپینی هستند. این بانک دارای ۶ تأسیسات در شهرهای مانده لویانک، مانیلا؛ مترو و فیلیپین است. البته در هر کشور عضو یک نمایندگی دارد.

بانک توسعه آسیایی به گرجستان 22 میلیون دلار کمک کرد

بیشتر بخوانید : کمک بانک سرمایه‌ گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

پس از تأسیس این بانک کشورهای منطقه پیشنهادهایی درمورد اصول قرضه تقدیم نمودند. بانک قرضه‌های خویش را زیاده در امورات عام‌المنفعه به کار می‌برد. چنان‌که ۱ بیلیون دلار را به منظور کار و توسعه تجارت در ویتنام تخصیص داده‌ است. به همین ترتیب صدها پروژه کوچک از قبیل چاپ کتاب درسی، تغییر رشته اضطراری، ساختمان برگشت بهتر به خانه، توسعه آموزش کامپیوتر، کمک به خانواده‌های فقیر، و غیره به منظور رفاه بشری بنا نهاده‌ است. هم اکنون بانک توسعه آسیایی بیش از ۲۲ میلیون دلار به بخش مسکن گرجستان کمک کرده است.

به گزارش ویستینگ کاوکادزه، بانک توسعه آسیایی با هدف اعطای وام جهت بازسازی و خرید خانه به اقشار کم درآمد در مناطق روستایی و حومه تفلیس قصد دارد مبلغ میلیون لاری گرجستان (معادل ۲۲٫۳ میلیون دلار) به بانک کرد و گرجستان ارائه دهد.

راینر هارتل مدیر بخش سرمایه گذاری بخش خصوصی در بانک توسعه آسیایی گفت: این دومین پروژه مشترک ما با بانک کرد و گرجستان است و به این بانک اجازه می‌دهد تا خدمات خود را به شرکت‌های کوچک و مشتریان روستایی که عمدتاً زنان هستند گسترش دهد.

Asian Development Bank

این وام در راستای استراتژی گرجستان برای افزایش استفاده از پول ملی و کاهش خطرات ناشی از ارزهای خارجی از سوی ذی نفعان و بانک‌ها به لاری گرجی ارائه خواهد شد.

بیشتر بخوانید : خرید ملک در گرجستان با وام بانکی

بانک توسعه آسیایی در ۲۲ آگوست سال ۱۹۶۶ به‌منظور توسعه اقتصاد کشورهای آسیایی بنا شده‌است. این بانک که تحت نام کمیسیون اقتصادی سازمان ملل برای کشورهای آسیائی و شرق دور فعالیت دارد، دارای ۶۷ عضو است. از جمله ۴۸ عضو از داخل آسیا و اقیانوس آرام و ۱۹ اعضای آن خارج کشورهای آسیائی می‌باشند. این بانک متعلق به بانک جهانی است. در حال حاضر بزرگترین سهامداران آن ژاپن و آمریکا می‌باشند.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

تماس با پل جورجیا