گرجستان، قطب پیشرفته هادرون درمانی سرطان.

مهر ۱۳, ۱۳۹۸
مادون درمانی سرطان در گرجستان

گرجستان با داشتن مرکز درمانی پیشرفته سرطان در کنار راه اندازی دانشگاه بین المللی کوتاویسی در غرب این کشور ، اولین و تنها مرکز هاسرون درمانی برای علم و پزشکی در قفقاز جنوبی خواهد بود.

با در اختیار داشتن یک شتاب دهنده هادرون و زیرساخت ها هم برای تحقیقات علمی و هم برای معالجه پزشکی ، این مرکز در شهر کوتاویسی در 230 کیلومتری غرب پایتخت تفلیس راه اندازی خواهد شد ، جایی که دانشگاه بزرگ سال آینده افتتاح خواهد شد.

گفته میشود که گرجستان “ارائه دهنده پیشرو خدمات علمی و آموزشی در کل منطقه قفقاز” خواهد بود و بنیاد کارتو – پروژه دانشگاه و مرکز را تأمین می کند.

مرکز هادرون تراپی همچنین با عنوان ” بزرگترین پروژه ساخت و ساز در مقیاس گرجستان” به عنوان بخشی از پروژه دانشگاه ، نوع پیشرفته ای از درمان سرطان را برای بیماران فراهم می کند.

هفته گذشته دانشگاه و مرکز هادرون در تابلوی با هیئت همراه با نمایندگان نگرانی بین المللی IBA در مورد فناوری هادرون تراپی ، مرکز تحقیقات ژلیچ در آلمان و دانشگاه فنی مونیخ ، شرکای پروژه گرجستان برگزار شد.

در هفته گذشته مرکز تحقیقات IBA در آلمان و دانشگاه فنی مونیخ , شرکای پروژه گرجستان تحقیقاتی را در دانشگاه و مرکز هادرون با حضور هیئت همراه با نمایندگان انجام دادند. تیم پزشکی این مرکز به بیماران نیازمند رادیوتراپی در گرجستان خدمت خواهد کرد ، در حالی که سرگ لامیس ، معاون اجرایی IBA ، رئیس هیئت مدیره IBA را برای حاضران در این تابلو گفت حدود 20 درصد از تقریباً 10،000 بیمار مبتلا به این بیماری در کشور از مزایای استفاده از هادرون درمانی خواهند بود.

این نوع درمان با ایجاد روشهای درمانی معمولی با ایجاد حرفه ای در هدف قرار دادن سلولهای سرطانی در حالی که قرار گرفتن در معرض اشعه در قسمتهای سالم سیستم محدود می شود ، متفاوت است. همچنین ، بر خلاف روش های دیگری که سرطان ثانویه را ضمن درمان منبع اصلی در بچه ها معرفی می کنند ، درمان کودکان مبتلا به این بیماری نیز مجاز است.

سرگ لامیس ، معاون رئیس جمهوراعلام کرد:امروز فقط 150 مرکز در سراسر جهان وجود دارد که قادر به ارائه این درمان بسیار دقیق و بسیار ابتکاری هستند و گرجستان باید بسیار مفتخر باشد که به زودی به این روش درمانی افزوده خواهد شد.

این بخشی از فشار برای تبدیل کوتایسی ، پایتخت استان Imereti و قطب شمال غربی گرجستان ، به “شهر دانشگاهی” است. این کارکنان دانشگاهی گرجستان و خارجی را درگیر می کند و مدارک لازم برای انتخاب آنها بر اساس معیارهای دانشگاه فنی مونیخ مشخص می شود.

پروژه 1 میلیارد یورویی برای دانشگاه بین المللی کوتا ، از جمله زیرساخت هادرون تراپی ، نخستین بار در سال 2016 اعلام شد که نخستین متقاضیان این دانشگاه در سپتامبر 2020 پذیرفته می شوند.

زیرساخت هادرون درمانی در نتیجه کار بنیاد کارتو طی چند سال گذشته در کوتاویسی و تفلیس صورت گرفته است. شهر سابق شاهد راه اندازی یک شتاب دهنده سیکلوترون خواهد بود ، در حالی که این پروژه در پایتخت شامل ساخت یک شتاب دهنده سنکروترون به همراه راه اندازی “خوشه” موسسات علوم طبیعی است.

منبع : آجندا

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 3 =

تماس با پل جورجیا