گرجستان پلی میان اتحادیه اروپا و چین

گرجستان پل طبیعی بین اتحادیه اروپا و چین.

گرجستان همانند پلی میان اتحادیه اروپا و چین.

اسفند ۲, ۱۳۹۷
گرجستان پلی میان اتحادیه اروپا و چین

اهمیت گرجستان برای چین از دیدگاه نخست وزیر این کشور

نخست وزیر گرجستان ماموکا باختادزه، در کنفرانس امنیتی مونیخ در مورد تاثیر نزدیکی روابط پکن با مسکو بر روابط تفلیس و پکن به وستنیک قفقاز پاسخ داد: ” گرجستان برای چین اهمیت زیادی دارد. “

نخست وزیر گرجستان افزود: ” ما همچنین شاهد افزایش تجارت بین ترکیه و چین، بین اتحادیه اروپا و چین هستیم. اگر به نقشه نگاه کنید، خواهید دید که گرجستان یک پل طبیعی بین اتحادیه اروپا و چین است، بنابراین ما فرصت‌های زیادی برای گرجستان در این قاره را می‌بینیم. ”

ماموکا باختادزه گفت : ” گرجستان آخرین کشور در طرح جغرافیایی برای چین نیست، برای چین، گرجستان به لحاظ لجستیکی بسیار مهم است، زیرا ما بخشی از طرح ابتکاری یک “کمربند-یک راه” هستیم. ما روابط بسیار خوبی با چین داریم و چین به یکی از بزرگترین شرکای تجاری ما تبدیل شده است. ”

 

گرجستان و اتحادیه اروپا

گرجستان چه تاثیری در ارتباط اتحادیه اروپا و چین دارد ؟

جمهوری گرجستان یک کشور کوهستانی خودمختار در ناحیه قفقاز است که در مرز بین اروپا و آسیا واقع شده است. گرجستان چه در آسیا باشد و چه در اروپا، از لحاظ زیادی مانند صلح جهانی، تأثیرات فرهنگی و غیره مستقل از هر دو قاره می‌باشد.

تعیین اینکه آیا گرجستان در آسیا قرار دارد یا اروپا، سخت‌تر از آن چیزیست که بنظر می‌رسد. از آنجایی که کوهستان قفقاز بعنوان شرقی‌ترین مرز اروپا شناخته می‌شود، پس کشور گرجستان از لحاظ جغرافیایی در آسیا واقع شده است. اما اغلب مردمان گرجستان، خود را از لحاظ فرهنگی به اروپایی‌ها نزدیک‌تر می‌دانند. حقیقت اینست که با توجه به معیارهای مختلف، این کشور اوراسیایی، هم می‌تواند آسیایی و هم می‌تواند اروپایی باشد.

با توجه به اینکه گرجستان همانند پلی ارتباطی بین دو قاره آسیا و اتحادیه اروپا است، از این رو میتواند جهت سرمایه گذاری کشورهای قاره آسیایی در گرجستان مفید به شمار رود. همینطور چنانچه در آینده طی صحبت هایی که قبلا شده است این کشور به اروپا بپیوندد، با در نظر داشتن این که در حال حاضر روابط خوبی دارند. میتواند روزنه امیدی برای رسیدن به ویزای شنگن و سایر مزایایی که شامل مهاجران و مقیمان این کشور می شود باشد.

از طرفی سرمایه گذاران در این کشور میتوانند به سادگی از این کشور به عنوان پلی برای ارتباط با کشورهای اروپایی چه به صورت دریایی و چه زمینی استفاده کنند. از آنجایی که چین در حال حاضر کل تولیدات دنیا را در دست دارد، با سرمایه گذاری در گرجستان میتواند از طرفی هزینه های نقل و انتقال محصولات سفارش گرفته شده را کسر کند و از سویی دیگر به توسعه تولیدات خود بپردازد.

از آنجایی که پس از پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا، قطعا تغییر قوانین در خصوص پذیرش مهاجر را خواهد داشت، باید این فرصت را جهت سرمایه گذاری در گرجستان و یا تلاش برای اخذ اقامت را غنیمت شمرد. به شما توصیه میکنیم چنانچه قصد مهاجرت و یا سرمایه گذاری در کشوری با سرمایه ای محدود را دارید؛ پس از مشورت با مشاورین پل جورجیا بهترین راهکار را با توجه به سوابق فردی و همینطور بودجه خود یافته و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهید.

نویسنده

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =