صنعت ساخت هواپیما و هوانوردری در گرجستان

هوانوردری در گرجستان.

گرجستان کشوری پیشرو در هوانوردی.

بهمن ۱۷, ۱۳۹۷
صنعت ساخت هواپیما و هوانوردری در گرجستان

در ۱۵ دسامبر  سال ۱۹۴۱ کارخانه ساخت هواپیما براساس کارخانه تولید نیروی هوایی تاسیس شد که در آن کارخانه جیجی و کارخانه تعمیر و نگهداری هواپیما و  کارخانه تعمیر خطوط هوایی Sevastopol در طول جنگ جهانی دوم تخلیه شدند.

اما پس از جنگ این نیروگاه ها مجددا به واحدهای صنعتی مستقل تبدیل شدند. شرکت مربوطه دشوارترین امتحان مربوط به  شاخص‌های قابل پیش بینی را با موفقیت رد کرد و بابت آن در سال ۱۹۴۵ جایزه ستاره سرخ را دریافت کرد.

حرفه ای بودن کارکنان بارها و بارها توسط جوایز مختلف دولت قدردانی شد. در نوامبر ۱۹۴۱ کارخانه اولین جنگنده LAGG-3 خود را تولید کرد که فعالیت  آن در سال ۱۹۴۲ شروع شد. در طول جنگ جهانی دوم، کارخانه حمل و نقل تبتس تنها شرکتی بود که قفقاز و قفقاز شمالی را در مقابل مبارزان موفق گرداند.

هوانوردی در گرجستان

در تاریخ ۲۳ ژوئیه ۱۹۹۹ آنتن بازتابنده در اولین تلاش خود در ایستگاه فضایی روسی “MIR” موفقیت آمیز بود. این آنتن پیشرفته فضایی ساخته شده توسط Tbilisi Aerospace برتری هایی در توانایی های طراحی و تولید در گرجستان داشت. ساختار REFLECTOR در موسسه ساختمانی فضایی گرجستان توسط شرکت بین المللی Polytechnic Intelligence گرجستان طراحی شد. ساختارREFLECTOR با موفقیت در فضا آزمایش شد و سپس در زمینه فعالیت سیستم های ارتباطی فضای بین المللی و انجام وظایف تخصصی نظامی  مورد استفاده گردید. امروزه TAM دارای خط کامل تکنولوژیکی برای تولید و اجرای کل آزمایش چرخه است.

هم اکنون در سال ۲۰۱۹ دوره های پرواز در گرجستان مورد استقبال افراد زیادی در آمده است. این دوره‌ها برای  افرادی  که می‌خواهند به صورت شخصی آمورش بیشتری ببینند در نظر گرفته شده است با توجه به این موضوع که  شما دوره‌های درسی را در دانشگاه گذرانده اید و یا به صورت آنلاین خوانده اید

طراحی , تولید و بهره‌برداری از هواپیما هوانوردی نامیده می‌شود. مطالعه این زمینه می‌تواند منجر به شغلی در طراحی یا آزمایش هواپیما و موارد دیگر شود. دانستن دانش فیزیک پایه برای این زمینه ضروری است.

گرجستان یک کشور مستقل در منطقه قفقاز اوراسیا است . این شهر در ساحل دریای سیاه واقع‌شده و به شمال و شمال شرقی روسیه و از جنوب به ترکیه و ارمنستان و از جنوب شرقی به آذربایجان ختم میشود.

تفلیس به عنوان بزرگترین شهر با بیش از ۱ میلیون نفر، پایتخت گرجستان است. این شهردر کنار رودخانه کورا واقع شده است. این شهر دارای چندین مرکز بزرگ آموزش عالی است و از جمله بزرگترین دانشگاه در گرجستان دانشگاه ایالتی تفلیس است.

آقای هالولی، مدیر کل حمل و نقل کمیسیون اروپا می گوید که گرجستان، کشور  پیشرو در هوانوردی میان کشورهای مشترک المنافع شرق است. ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، گرجستان، جمهوری مولداوی و اوکراین بخشی از کشورهای مشترک المنافع شرقی است.

آقای هالولی در سخنرانی افتتاحیه خود در کنفرانس اقتصادی گرجستان و جهان در سال ۲۰۱۹ گفت :گرجستان واقعا کشور پیشرو در هوانوردی در میان کشورهای مشترک المنافع شرقی است و این پیشرفت بر اساس تعداد مسافرانی است که از سال ۲۰۱۰ بین گرجستان و اتحادیه اروپا پرواز کرده اند، این میزان سالیانه ۹٫۳ درصد افزایش داشته است.

هالولی گفت که بخش حمل و نقل گرجستان در حال حاضر پیشرفت واضحی دارد. آقای هالولی گفت : من خوشحال شدم که آمار سال گذشته را که تعداد مسافرین در فرودگاه های گرجستان را نشان  میداد، مشاهده کردم. فرودگاه های گرجستان در سال گذشته به بیش از ۵ میلیون مسافر خدمات ارائه کرده اند و این تعداد ۲۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است . و این آمار واقعا قابل توجه است.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

تماس با پل جورجیا