گردهمایی 2000 فعال اقتصادی در تفلیس.

آبان ۸, ۱۳۹۸

همایش دوسالانه کمربند-جاده تفلیس فردا و پس‌فردا در پایتخت گرجستان برگزار می‌شود. ماموریت این همایش بررسی موضوعات مهم در زمینه تجارت، ارتباطات و چالش‌های پیش رو در طول پروژه جاده ابریشم جدید است.

به گزارش پل جورجیا، گرجستان تنها کشور منطقه است که با دو سوی جاده ابریشم جدید یعنی با اروپا و چین تفاهم‌نامه تجارت آزاد دارد و برای سومین‌بار میزبان این همایش است.

طرح سرمایه‌گذاری ساخت یک راه ابریشم جدید در سال ۲۰۱۳ از سوی کشور چین مطرح و نخستین همایش بین‌المللی مربوط به این طرح در سال ۲۰۱۵ میلادی برگزار شد.

تفلیس پایتخت گرجستانساخت راه ابریشم جدید از طریق کشورهای آسیای میانه و غرب منجر به افزایش رقابت‌پذیری می‌شود. این طرح می‌تواند گرجستان را به قطب تجاری و حمل‌ونقل منطقه تبدیل کند.

ماموریت این همایش ارائه خدمات به‌عنوان یک بستر بین‌المللی برای گفتگوهای چندجانبه سطح بالا میان سیاستگذاران ارشد، مشاغل و رهبران کشورهای سراسر جهان و بررسی موضوعات مهم در زمینه تجارت، ارتباطات و چالش‌های پیش روی این کشورها در طول پروژه جاده ابریشم جدید است.

تجارت بین‌الملل اصلی‌ترین عامل رشد اقتصادی و قلب اقتصاد جهان است.

برگذاری همایشهای بین المللی در تفلیس

در همایش کمربند-جاده تفلیس سال ۲۰۱۹ حدود دو هزار شرکت‌کننده از جمله رهبران سیاسی، کارشناسان و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی، موسسات مالی بین‌المللی و کسب‌ وکارها حضور دارند تا به بررسی و توضیح عوامل موثر در تجارت و ارتباط منطقه‌ای و جهانی بپردازند.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − چهار =

تماس با پل جورجیا