گودائوری میزبان اسکی بازان اروپایی در گرجستان.

فروردین ۱۰, ۱۳۹۸
پیست اسکی گودائوری گرجستان

اسکی بازی یکی از پرطرفدارترین تفریحات زمستانی است. در گرجستان مکانهای مختلفی برای علاقه مندان به این ورزش وجود دارد. گودائوری Gudauri پیست اسکی با کیفیتی است در دامنه جنوبی کوههای بلند قفقاز، در شمال شرقی گرجستان و در نزدیکی شهر ییلاقی کازبگی یا ستپانتسمیندا. با دو ساعت رانندگی میتوانید مسافت ۱۲۰ کیلومتری تفلیس به گودائوری را طی کنید.

در گودائوری سه مسیر اسکی رانی وجود دارد بطوریکه اسکی بازهای مبتدی تا اسکی بازهای حرفه ای میتوانند در این منطقه اسکی بازی کنند. اقامتگاهها و هتل هایی با درجه های مختلفی در منطقه بناشده اند. گودائوری که در ارتفاع ۲۱۹۶ متری سطح دریا قرار گرفته است، تابستانها هم تفریحگاه ییلاقی جالبی است. مسابقه پرش با اسکی FIS میزبان ورزش‌کاران اروپایی در Gudauri است.

پیست اسکی گرجستان

اسکی بازان از سراسر اروپا در دامنه های کوبه ای در گودائوری که از مهمترین مقصد های زمستانی گرجستان به حساب می آید، در نمایش مهارت و استعداد مسابقات قهرمانی اسکی فدراسیون بین المللی اسکی به مسابقه پرداختند.

بیش از ۶۰ ورزش‌کار به نمایندگی از ۱۳ کشور توانایی خود را برای این رویداد سه‌روزه به نمایشگاه داشتند که نشان از آمادگی گرجستان برای برگزاری مسابقات اسکی بر سطح بین المللی است.

بیشتر بخوانید : سرمایه گذاری در املاک و تفریحگاه توریستی در گرجستان

برنامه افتتاحیه روز جمعه به دلیل مه سنگین لغو شد، شرکت کنندگان در مسیر راه‌اندازی شده توسط توماس گیرلاندو متخصص فرانسوی برای جبران زمان از دست رفته در روز ۱۶-۱۷ مارچ به رقابت میپردازند.

مایکایلا مارتین از کانادا و جیمی دوپلیسس کرگومارد فرانسه، به ترتیب در دسته‌های زنان و مردان پیروز قرار گرفتند. در بخش اول، نیکول کوسروا از جمهوری چک، کاترینا مالدسوا از روسیه، و زیو چوره از کانادا، از مکان های باقی مانده دیدن کردند.

سرمایه گذاری در پیست اسکی

تایم هرنک از آلمان، تام بن فوند از فرانسه و گیل مارتین از سوئیس در میان مردان ادعا میکردند که جزو نفرات دوم تا چهارم میشوند. فهرست  اصلی اسکی بازان شامل چشم اندازگرجستان دیوید تدیاسوویلی بود، چرا که همه شرکت کنندگان در مسابقات قهرمانی جهان در FIS رقابت میکردند.

تیموراز گتسملیدس رئیس فدراسیون اسکی گرجستان در  تلویزیون آی مدی گفت که رقابت در گودااوری نشان‌دهنده “ماموریت موفقیت‌آمیز” برای پروژه سال ۲۰۱۹ در  سازماندهی مسابقات FIS و مسابقات قهرمانی اروپا ارائه کرده است.

بیشتر بخوانید : ۸ مورد از بهترین مکان های تفریحی در گرجستان

سازمان مسابقات اسکی صحرانوردی جهت‌یابی به عنوان بخشی از تدارکات مداوم برای میزبانی جام جهانی۲۰۲۳ FIS است. یکی دیگر از رویدادهای آماده سازی، یک مسابقه فوتبال FIS Snowboard Cross Europa Cup در آخر هفته گذشته درکودبی برگزار شد و توسط متخصصان اروپایی و ورزشکاران به عنوان ورزش “بسیار سازمان یافته” مورد ستایش قرار گرفت.

هر دو مسابقه در پی اولین مسابقه FIS در گرجستان برگزار شدند و در باکوریانی یکی دیگر از استراحتگاه های ورزشی زمستانی سال گذشته کشور برگزار شد.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 2 =

تماس با پل جورجیا