آبخاریا

بهشت کوچک.

تصمیم شورای امنیت سازمان ملل در مورد مناطق آبخازیا و تسخینوالی.

مرداد ۱۲, ۱۳۹۵

وضعیت استان اوستیای جنوبی

به نقل از خبر گذاری اجندا به رسمیت شناختن مناطق اشغالی گرجستان آبخازیا و تسخینوالی (اوستیای جنوبی) به عنوان کشورهای مستقل در نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل متحد محکوم شده است. جلسه امروز شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بحث های مرتبط با مسائل اوکراین برنامه ریزی شده بود با این وجود، نماینده اوکراین موضوع گرجستان را مطرح و اقدام سوریه را محکوم کرد.

امروز کریمه یک پایگاه بزرگ نظامی است که از سوی روسیه برای منافع آن در سوریه استفاده می شود. اکنون شاهدیم که سوریه مناطق گرجستان را بعنوان جمهوری مستقل به رسمیت شناخته است. نماینده دائم گرجستان در سازمان ملل متحد نیز درباره موضوع به رسمیت شناختن مناطق اشغالی گرجستان توسط سوریه سخنرانی کرد. نمایندگان سوئد و انگلیس نیز تصمیم سوریه را محکوم کردند و تأکید کردند که چنین راه حل هایی علیه قوانین و مقررات بین المللی عمل می کنند.

درباره ی اوستیای جنوبی

کشور گرجستان به ۸ استان، یک منطقه خود مختار (اوستیای جنوبی به مرکزیت تسخینوالی) و ۲ جمهوری خودمختار به نام‌های آجاریا به مرکزیت باتومی و آبخازیا به مرکزیت سوخومی تقسیم می‌گردد. آجاریا و آبخازیا زیر نظر و تحت حاکمیت دولت مرکزی گرجستان به فعالیت می‌پردازند و فرمانداران این مناطق از طرف دولت مرکزی انتصاب و هدایت می‌شوند. اوستای جنوبی نام رسمی این استان نمی‌باشد و روسیه به این منطقه اوستای جنوبی می‌گوید نام اصلی و باستانی این منطقه استان سامچابلو می‌باشد.

آبخازیا

وقتی نام کشورها را به ترتیب حروف الفبا مرتب می کنیم نامهایی در این میان می بینیم که گاهی هیچ چیز درباره آن نمی دانیم و حتی ممکن است به سختی بدانیم کشوری با این نام وجود داشته است. بسیاری از این کشورهای ناشناخته ، همچنان جاذبه های زیبا و باورنکردنی طبیعی ، فرهنگی و تاریخی دارند که درباره آنها اطلاعی نداریم. با لست سکند همراه باشید تا با یکی از ناشناخته ترین کشورهای جهان آشنا شوید ، آبخاز یا آبخازستان ، کشوری که در دل دریای سیاه فراموش شده است.

یکی از اصلی ترین دلایلی که کشور آبخاز ناشناخته باقی مانده است اینست که بیشتر افراد هنوز فکر می کنند آبخاز بخشی از گرجستان است این در حالیست که کشور گرجستان دیگر کنترلی روی این کشور ندارد. زبان رسمی این کشور روسی است و پایتخت آن نیز بندر سوخومی نام دارد.

این کشور بسیار کوچک است که شاید در دریای بالتیک گم باشد ، اما با این وجود زیبایی های خاص خودش را دارد. تحقیقات اخیر نشان داده است تقریبا ۲۴۰ هزار نفر شهروند این کشور هستند. نام آبخاز به معنای ” کشور روح” است.

طبیعت این کشور است که توجه بیشتر افراد را به خود جذب می کند. بخشی از کوههای قفقاز در این کشور واقع شده است ، این کوهها در تمام فصول سال برفی و یخبندان هستند و دریاچه ای را شکل داده اند که یکی از زیبایی های طبیعی این کشور به شمار می رود.

تقریبا ۵۰% جمعیت این کشور را آبخازها تشکیل می دهند هرچند به نظر می رسد پیشینه بسیاری از آنها همچنان گرجستانی یا روس باشد با اینها آنها خود را آبخازی می دانند. سایر جمعیت کشور از گرجی ها ، ارمنی ها ، روس ها ، بلاروس ها ، یونانی ها ، تاتارها ، ترک ها و رومی ها تشکیل شده است. بیشت مردم این کشور مسیحی ارتودوکس هستند و پس از آنها مسلمانان قرار گرفته اند.

تقریبا ۲۳ سال از جدا شدن آبخاز از گرجستان می گذرد. جنگ سخت و بیرحمانه این کشور و گرجستان در ۲۷ سپتامبر ۱۹۹۳ پایان یافت و از آن زمان آبخاز کنونی بعنوان بخشی جدا شده از گرجستان شناخته شد. هرچند تصاویری که امروزه از آبخاز مشاهده می شود ساختمان های متروکه و مخروبه ای را نشان می دهد که دیوارهای بسیاری از آنها از خزه ها پوشیده شده اند اما با این حال طبیعت این کشور همچنان زیبا و دیدنی است.

چنانچه قصد مهاجرت به گرجستان را دارید و یا تمایل دارید اقامت گرجستان را اخذ کنید از مشاوره رایگان پل جورجیا در این خصوص بی بهره نمانید. ما میتوانیم بهترین راه های سرمایه گذاری در گرجستان و انواع روش های اخذ اقامت گرجستان را در اختیار شما قرار دهیم. با توجه به اشباع شرکت هایی که در این زمینه فعال هستند یافتن یک مجموعه قابل اعتماد امری دشوار شده اما میتوانید با دریافت مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت به گرجستان اطلاعات لازم قبل از هر اقدامی را کسب نمایید.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا